Únor 2012

the book thief ~ 1

13. února 2012 v 15:57 | itsyourfuckingnightmare. |  the book thief.
~"I should have told you earlier," she said.
As promised, they walked far down the road toward Dachau. They stood in the trees. There were long shapes of light and shade. Pinecones were scattered like cookies.
Thank you, Rudy.
For everything, for helping me off the road, for stopping me...
She said none of it.
Her hand leaned on a flaking branch at her side. "Rudy, if I tell you something, will you promise not to say a world to anyone?"
"Of course." He could sense the seriousness in the girl's face, and the heaviness in her voice. He leaned on the tree next to hers. "What is it?"
"Promise."
"I did already."
"Do it again. You can't tell your mother, your brother, or Tommy Müller. Nobody."
"I promise" ~

(The Book Thief, page 347)

Chtěla bych mít taky kamaráda Rudyho. Prosím!


tonight the world dies.

8. února 2012 v 19:12 | itsyourfuckingnightmare.
"Problémy jsou jako bytosti. Chodí mezi lidmi, občas do někoho narazí. Některé se na vás prostě nelepí a vy se jich nezbavíte. Asi je to osud. Nebo se ten hodný člověk v oblacích vážně nudí."
~
"Až budu mít jednou v životě štěstí, napíšu si to na čelo, aby to všichni viděli. Protože tenhle okamžik se stane maximálně jednou, pokud vůbec."

Měla bych s tím přestat. A taky si často honem nemůžu vzpomenout na nějaké synonymum, nebo prostě jen české slovo. Možná bych se měla přestat zabavovat anglickými povídkami, možná bych měla zase začít číst česky. Třeba Posla od toho neúžasnějšího spisovatele na světě. Jenže ten mi přijde až v pátek a od pátku mě teď dělí několik desítek hodin. A písemka z chemie.
A víte, k čemu jsou vlastně přátelé?