Září 2012

of all these yesterdays.

10. září 2012 v 17:53 | itsyourfuckingnightmare.
Myslela jsem si, že když začne škola, tak budu mít větší chuť psát články a celkově něco nového vytvářet. Škola už sice začala, ale chutí a inspirací zatím moc není. Spousta lidí říká, že třetí ročník je nejlepším ročníkem na gymnáziu, protože a) už znáte učitele a jejich požadavky ale za b) vás nikdo nestraší blížící se maturitou. Možná tenhle rok bude opravdu lepší, třeba se všechno nějakým zázračným způsobem změní, zatím mi to tak ale nepřipadá.

Konečně (ano, už jsem se moc těšila) jsme dostali seznam povinné četby k maturitě, kde si z několika desítek titulů máme vybrat dvacet knížek. Sepsala jsem si svůj seznam na papír a dnes hrdě vyrazila do knihovny. Je to zvláštní, půjčovat si knížku s vidinou toho, že ji prostě musím přečíst, i kdyby se mi třeba nelíbila. Zatím jsem si vybrala knížky na téma, které je mi nejbližší (to znamená romány za války a po převratu). Takže na mě čeká Smrt je mým řemeslem, Sophiina volba a Na západní frontě klid. Chtěla bych to přečíst maximálně do čtrnáci dnů, což nevím, jestli se mi při všech dalších povinnostech podaří.

Taky jsem změnila svůj jídelníček. Protože by mi doma asi neprošlo vynechat úplně maso, snažím se jeho konzumaci aspoň redukovat jak nejvíce to jde. Naopak jsem přidala spoustu zeleniny a ovoce. Tak doufám, že jednou se bez něho obejdu úplně. :)

O víkendu jsem stahovala jeden díl Harryho Pottera, protože v sobotu dávali první díl a mě to zase nějak "chytlo". Už mi chybí jen poslední díl (dva filmy) a budu mít kompletně celou sbírku. Na jeden den v týdnu, kdy končíme brzy ve škole nebo o víkendu plánuju, že shlédnu všechny díly :). A potom bych si chtěla přečíst všechny knížky. A šestý díl určitě, protože jsem si ho zařadila do té povinné četby. Hurá!

Přemýšlela jsem, jestli se dneska budu dívat na Živé mrtvé, ale asi je oželím, protože bych chtěla nakousnout aspoň tu Smrt... a potom- ráno vstávám docela brzy, a po dnešním tělocviku jsem pořádně unavená. Ale co, všechno se to pokusím dohnat o víkendu.

Napadlo mě, že sem o knížkách, co přečtu k té maturitě, budu psát články s názory a tak. Hlavně chci psát co nejvíce článků a taky plánuju napsat dalších pár řádků k té povídce, co jsem tu zveřejňovala. Teď si jdu ale uvařit čaj, zalézt s knížkou do peřin a dát si ananas.

Takže vlastně dobrou!